Sufit napinany z nadrukiem fotograficznym

Aby zmienić przestrzeń w przestrzeni życiowej, możesz przesunąć nacisk na sufit, dekorując go obrazami. W ten sposób możesz znacząco przekształcić pomieszczenie, nadając mu przytulności i komfortu. Dzięki właściwemu wzorowi, który pokaże się na suficie, możesz wizualnie rozszerzyć i zawęzić przestrzeń przestrzeni życiowej.

Pomimo tego, że wydaje się, że nie ma problemów z wyborem wzoru, niektórzy właściciele domów, domki lub apartamenty nadal poświęcają temu zagadnieniu trochę czasu. Konsultacje z projektantem nie mogą uprościć zadania, ale pozwalają klientowi upewnić się, że wybór jest właściwy.

Szeroki wybór obrazów do rysowania na suficie napinanym

Firmy produkujące sufity napinane w Bialymstoku z nadrukiem fotograficznym oferują szeroki wybór produktów, koncentrując się na indywidualnych preferencjach klientów. Oczywiście nie ma potrzeby wymieniania możliwych opcji zastosowania drukowania zdjęć na płótnie sufitu napinanego, ponieważ wybór jest naprawdę duży – od monochromatycznych kolorów po abstrakcyjne rysunki i wzory, freski znanych artystów. Wybór wzoru w dużej mierze zależy od wnętrza przestrzeni życiowej.

Oczywiście klient zawsze może zatrzymać się na własnym rysunku lub obrazie, przedstawiając go elektronicznie, ale w tym przypadku konieczne jest wyjaśnienie, czy spełnia on wymagane parametry techniczne. Żądanie dostarczenia obrazu o wyższej rozdzielczości wynika z faktu, że w tym przypadku nie ma ryzyka zobaczenia rozmazanego obrazu na suficie.

Pomimo tego, że sufit napinany z nadrukiem fotograficznym sam w sobie jest jasnym akcentem, niektórzy projektanci zdecydowanie zalecają dalsze dekorowanie przestrzeni życiowej poprzez oświetlenie sufitu. Można stosować zarówno struktury napinające jedno-, jak i wielopoziomowe. Zastosowanie drukowania zdjęć jest przewidziane dla takich projektów, które są trudne do wdrożenia, chociaż jest to tylko na pierwszy rzut oka.

Estetyka i praktyczność sufitów napinanych

Sufity napinane ze wzorem pełnią nie tylko funkcję estetyczną, ale także mają wysoką funkcjonalność. W przeciwieństwie do płyt gipsowo-kartonowych lub sufitów malowanych są one znacznie bardziej praktyczne i łatwiejsze w utrzymaniu. Jeśli jest jakiś brud, wystarczy wziąć małą ściereczkę, odtłuszczacz i dokładnie wytrzeć. Nie trzeba używać wilgotnej ściereczki do mycia, ponieważ można wziąć suchą, która już zależy od stopnia zanieczyszczenia. Zasadniczo procedury czyszczenia są przeprowadzane rzadko, ponieważ sufit napinany w Ostroda z wzorem lub bez obrazu nie przyciąga kurzu.

Natychmiast należy się uspokoić w związku z opadaniem sufitu, ponieważ zdarza się to rzadko, co może być czynnikami zewnętrznymi. Ponadto kolor struktury napięcia nie zmienia się. Obraz pozostanie jasny przez długi czas. Nie ma pleśni, która wynika ze specyfiki działania sufitu w pomieszczeniach mieszkalnych, a nie w garażach itp.

Sufity napinane z nadrukiem fotograficznym są czasami używane do ukrywania komunikacji. Naprawdę mogą to zrobić, jeśli trzeba ukryć rury. Ponadto właściciele domów, którzy znajdują się w wieżowcu, w którym zawsze istnieje ryzyko powodzi, są zainteresowani pytaniem, w jaki sposób można uchronić się przed powodzią w tym przypadku i co stanie się z sufitem napinanym?

W rzeczywistości struktura napięcia jest wodoodporna, więc w przypadku powodzi cała wilgoć zbierze się w suficie. W takim przypadku wystarczy spuścić wodę przez specjalny otwór. Drukowanie zdjęć na sufitach napinanych nie zmieni się, więc nie będziesz nawet musiał zastępować obrazu innym.

sufit napinany

Funkcje rysowania na płótnie rozciągliwego sufitu

Dzięki nowoczesnym technologiom drukowania na sufitach napinanych o szerokości do 5 m możliwe jest zastosowanie obrazu o naprawdę wysokiej jakości. Jaka jest specyfika takiej aplikacji? Przede wszystkim stosuje się specjalne tusze, które nie szkodzą środowisku. Ponadto nie zmieniają się pod wpływem światła słonecznego, nie mają zapachu. Atramenty stosowane do nanoszenia wzorów na struktury naciągowe są odporne na wilgoć.

Druk fotograficzny można z łatwością nakładać na płótno wykonane z polichlorku winylu (PVC) lub poliestru, który jest dodatkowo obrobiony poliuretanem. Sufity napinane w Olsztynie są zarówno materiałem, jak i folią. Sufity napinane tkaniną zawsze będą matowe, natomiast w przypadku wersji filmowej matowe, satynowe i błyszczące. Wybierając sufit matowy lub błyszczący, należy wziąć pod uwagę specyfikę działania każdego z nich, aby w pełni docenić istniejące wady i zalety.

Rysunek na tkaninie sufitu napinanego jest umieszczany za pomocą specjalnej drukarki szerokoformatowej. Zasadniczo istnieją trzy metody aplikacji, a mianowicie eko-rozpuszczalnik, lateks i druk ultrafioletowy. Druk eko-rozpuszczalnikowy jest bardzo szczegółowy i ma efekt 3D. Ta metoda jest uważana za jedną z najpopularniejszych i dlatego jest najczęstsza.

Drukowanie w ultrafiolecie wiąże się z użyciem tuszu UV, który charakteryzuje się przyjaznością dla środowiska i jasnością. Wady drukowania w ultrafiolecie obejmują ograniczenia związane z szerokością płóciennego sufitu napinanego, który nie może przekraczać 2,2 m. Jego użycie jest możliwe, jeśli nie jest bez szwu, a płótna ze szwami.

Współcześni mistrzowie nauczyli się maskować niedociągnięcia, więc w tym przypadku możesz znaleźć wyjście z tej sytuacji. Druk lateksowy polega na rysowaniu na szerokim płótnie, co zapewnia wysoką jakość i gęstość obrazu.

Na koniec należy zauważyć, że instalacja sufitu napinanego z nadrukiem fotograficznym nie jest trudna, ponieważ procedura jest taka sama, jak w przypadku instalacji standardowego sufitu napinanego bez wzoru.

 

Może ci się spodobać

Czym są sufity napinane? – Cena 2023

Najczęściej decydujemy się na sufity napinane z kilku powodów. Przede wszystkim, sufity napinane są bardzo łatwe w montażu i wymagają […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]

Sufity napinane z tkaniny

Co to są sufity napinane z tkaniny? Struktury napinające tkaniny są wykonane z poliestru, który jest dodatkowo obrobiony poliuretanem. Dlatego […]