Sufit napinany „gwiaździste niebo”

Wiele osób marzy o własnym domu, a nawet takim, który zachwyci swoim wystrojem i wyposażeniem. „Starry Sky” – sufit napinany, który pomoże stworzyć niepowtarzalne i niepowtarzalne wnętrze. Dzięki takiemu projektowi pokój będzie przytulny i wygodny. Jednak nie było łatwo zdecydować się na galaktyczny sufit, musisz wiedzieć, jakie niuanse w jego konstrukcji można napotkać.

Warto zauważyć, że sufity napinane w Warszawie „niebo” nie są tak drogie, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ale muszą być nadal instalowane przez profesjonalistów, którzy nie tylko zrobią wszystko tak szybko i wydajnie, jak to możliwe, ale także zapewnią gwarancję ich pracy.

Sposoby tworzenia nocnego nieba

  • Drukowanie zdjęć.
  • Światłowód.
  • Połączenie światłowodów, drukowania zdjęć i podświetlenia LED.
  • Diody z nadrukiem fotograficznym.
  • Duże kropki LED.
  • Gwiazdy ze świecącymi szpilkami.
  • Światłowód, który rozprasza soczewki Swarovski.
  • Konstelacje wykonane farbą fluorescencyjną.

Obraz graficzny

Ta opcja obejmuje zastosowanie drukowania zdjęć na materiale sufitowym. Ten projekt jest uważany za jedno z najpiękniejszych, ale jednocześnie rozwiązanie budżetowe. Na matowej podstawie zastosowano prawdziwe zdjęcie nocnego nieba i wysokiej jakości. Ten wzór jest dodatkowo oświetlony reflektorami punktowymi, które w pełni oddają atmosferę księżycowej nocy.

Z reguły sufitowe „gwiaździste niebo” można znaleźć częściej w sypialniach, w których ludzie odpoczywają po dniu pracy. Zastosowanie tej technologii oznacza obecność lamp punktowych na suficie i ścianach. Mogą to być kinkiety, które zapewniają półmrok, a nawet lepiej cieszą głębię nocnego nieba. Ponieważ gwiazdy nie świecą tutaj, lampy boczne będą nieocenione.

Ponadto wraz z drukowaniem zdjęć wskazane jest zamontowanie oświetlenia LED w całej przestrzeni sufitu. Umożliwi to zmianę koloru lampy LED na odcienie blasku gwiazd, a nawet planet, które będą wydawały się nieco rozmyte, bez wyraźnych konturów – jak na prawdziwym niebie. Ponieważ gwiazdy nie świecą tutaj, koszt takiego sufitu nie uderzy znacząco w twoją kieszeń, jak w przypadku wbudowanych świecących elementów.

Konstrukcje światłowodowe

To „niebo” z sufitem napinanym, wykonane przy użyciu światłowodów, jest płótnem pokrytym małymi świecącymi kropkami, których rozmiar wynosi około 0,25 milimetra. Średnicę tę można porównać z odcinkiem żyłki, która jest bardzo, bardzo mała.

Źródłem światła są tutaj włókna i te same generatory światła. Istnieją nawet gotowe zestawy do instalacji, składające się ponownie z generatora i cienkich włosków światłowodowych w ilości 150 sztuk. Światło gwiazd może być dowolne lub zmieniane za pomocą panelu sterowania. Warto zauważyć, że ta wersja sufitu będzie droższa.

Druk zdjęć + światłowód

Istnieje kombinacja dwóch pierwszych opcji projektu. Efekt jest po prostu bombastyczny! Wyobraź sobie tylko „rozgwieżdżone niebo” z sufitem z takim oświetleniem. Ten projekt wygląda świetnie o każdej porze dnia. Możesz pozwolić swojej wyobraźni lecieć jeszcze dalej i dodać kilka spadających komet do obiektów niebieskich, co doda jeszcze więcej wielkości sufitowi.

Drukowanie zdjęć i diody

Możesz dodać kilka planet do tego typu sufitów, które będą oświetlone taśmami LED. I są taśmy, których kolor i jasność jest regulowana przez kontroler, więc twoje planety mogą być zupełnie inne. Możesz także dodać spadającą gwiazdę lub meteoryt.

Kropki LED

Tutaj poszczególne diody są montowane na powierzchni sufitu, aby symulować gwiazdy. Nie wyglądają jednak jak gwiazdy, ale po prostu duże plamy. Ponadto zawsze będą świecić tylko w jednym świecie, ponieważ nie mogą migotać. Chociaż wiele z tych elementów stanowi całą konstelację, która wygląda bardzo oryginalnie. Dla studentów studiujących astronomię to jest to!

sufit napinany

Błyszczące spinki

„Gwiaździste niebo” – pułap oczywiście nie jest prosty. A gdy używasz błyszczących spinek do włosów, ogólnie wygląda to nietypowo. Tutaj najlepiej jest użyć ciemnej powierzchni, którą można już pomalować na niebie. Paski LED są umieszczone za folią, a małe dziurki są wykonane z przodu, w które wkładane są specjalne szpilki, a światło jest przepuszczane na zewnątrz przez folie. Kolor blasku może się zmieniać w zależności od potrzeb.

Kryształy Swarovskiego

Sufity napinane w Plocku „gwiaździste niebo” mogą migotać jak kamienie szlachetne. W tym przypadku gwiazdy są również tworzone przy użyciu światłowodów i wyżej wspomnianego generatora światła. Końce światłowodu są umieszczone na przedniej stronie sufitu, a na nich nałożone na specjalne dyfuzory „Swarovski”, cudownie naśladujące gwiazdy. Taka praca jest dość czasochłonna, więc jest droga. Ale wynik jest imponujący!

Wzór fluorescencyjny

To jest prawdziwy sufit napinany „Galaxy”. Tutaj zdjęcie jest drukowane tuszem fluorescencyjnym. W ciągu dnia będzie to normalne monochromatyczne płótno, ale gdy tylko zrobi się ciemno, efekt galaktyczny przejawi się w całym swoim pięknie.

Czy sufit napinany galaxy jest bezpieczny?

Pomimo zastosowania systemu światowego takie konstrukcje są całkowicie bezpieczne. Można je montować bez obaw w sypialniach i pokojach dziecięcych, co dodatkowo przyczynia się do dobrego snu.

Sufity napinane  w Radomiu „Galaxy” wyglądają nierealnie w salonie i łazience. Wszystkie płótna mają certyfikat jakości i nie powodują żadnych szkód dla zdrowia ludzi i zwierząt domowych. Ponadto wszystkie materiały są traktowane specjalną impregnacją, dzięki czemu nie boisz się grzybów ani pleśni.

 

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]