Matowe sufity napinane: cechy

Sufity napinane to wielopoziomowa konstrukcja, która charakteryzuje się obecnością płótna rozciągniętego na już istniejącym suficie przestrzeni życiowej i specjalnymi bagietkami. Te ostatnie pozwalają naprawić sufit w jednej pozycji. Stosowane są zarówno bagietki aluminiowe, jak i plastikowe.

Osobliwością matowego sufitu napinanego jest to, że po montażu przypomina nieco znany sufit z płyt gipsowo-kartonowych. Jednak w przypadku matowego sufitu powierzchnia konstrukcji charakteryzuje się brakiem plam lub resztek farby, które często można zobaczyć po zamontowaniu sufitu z płyt gipsowo-kartonowych lub pomalować w kilku warstwach.

Wielu właścicieli nowoczesnych przestrzeni mieszkalnych, domów prywatnych i domków woli matowe sufity napinane w Katowice, ponieważ nie pękną z czasem.

Sufit matowy vs błyszczący

Najczęściej przed zainstalowaniem sufitu napinanego pojawia się naturalne pytanie, który sufit napinany jest lepszy – matowy lub błyszczący. Aby rozwiązać ten pozornie trudny dylemat, trzeba zrozumieć różnicę między tymi dwoma konstrukcjami. Przede wszystkim wybór wymaganego sufitu zależy od charakterystyki pomieszczenia, w którym zostanie zainstalowany.

Główna różnica polega na szerokości struktur, które zawsze będą inne. Sufit matowy ma szerokość 5 m, a błyszczący sufit uważa się za węższy, ponieważ jego szerokość wynosi od 1,5 do 3 m. przy użyciu specjalnej technologii.

Jak długo potrwa montaż matowego sufitu napinanego? Zasadniczo cały proces trwa do 4 godzin, w zależności od doświadczenia mistrza i jego kwalifikacji. Oczywiście, aby zapewnić mocowanie lampy, musisz wstępnie przygotować otwory do jej instalacji.

Jeśli chodzi o koszt różnych struktur rozciągliwych, matowy sufit będzie znacznie tańszy, ale różnica nadal będzie niewielka. Oczywiście przy instalowaniu sufitu napinanego należy skupić się na technicznych cechach konstrukcji, a nie na jej cenie.

Niektórzy klienci nadal widzą więcej korzyści w matowym suficie napinanym, ponieważ nie odzwierciedla on jasnej gry światła. Mistrzowie nadal zalecają wybór matowych sufitów napinanych do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych, które są już duże, więc nie ma potrzeby wizualnego powiększania przestrzeni życiowej. Jeśli taka potrzeba nadal istnieje, błyszczące struktury napięcia są idealne. Ponadto zaleca się stosowanie matowych sufitów napinanych do montażu w pomieszczeniach mieszkalnych, wykonanych w różnych stylach, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych.

Jedną z ważnych zalet matowego sufitu napinanego jest to, że obraz, którego potrzebuje klient, można zastosować na powierzchni roboczej konstrukcji. Drukowanie zdjęć jest dostępne, ale wielu ekspertów zaleca dokładne rozważenie zastosowania obrazu, ponieważ obraz będzie pokazywał się na suficie przez 5 lat lub nawet dłużej.

Ponadto konstrukcja jest praktyczna i łatwa w pielęgnacji. Aby wyczyścić taki sufit z brudu, możesz użyć zwykłej ściereczki do mycia. Z listy istniejących środków czyszczących zaleca się stosowanie środków odtłuszczających. Matowy sufit jest w stanie wytrzymać niskie temperatury, ale nadal nie jest zalecany do montażu w garażach i stacjach paliw.

Sufit o matowej powierzchni jest gładki. Podczas pracy klient raczej nie wykryje chropowatości ze względu na specyfikę projektu.

Czasami takie sufity są trudne do odróżnienia od zwykłych sufitów. Jest instalowany z 10-letnią gwarancją, która oczywiście zależy od specyfiki producenta. Ponadto często musisz zainstalować i ukryć oświetlenie sufitu, więc najbardziej odpowiednią opcją jest matowy sufit napinany.

sufit napinany

Charakterystyka techniczna matowego naciągu

Sufity napinane w Krakowie matowe zajmują bardzo korzystną pozycję w segmencie rynku konstrukcji naciąganych. Przede wszystkim takie konstrukcje są wodoodporne. Są w stanie wytrzymać duże obciążenia. Producenci konstrukcji naciągowych zauważają, że liczba ta wynosi do 100 kg na 1 m2.

Jedną z ważnych zalet jest odporność ogniowa konstrukcji naciągowych. Wielu docenia biały matowy sufit napinany za jego przyjazność dla środowiska. Ponadto powierzchnia robocza pozostaje gładka przez długi czas, ponieważ jest odporna na zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne.

Matowe sufity napinane w Bielasko-Biala wykonane są z płótna wykonanego z polichlorku winylu, co jest dowodem, że jest całkowicie bezpieczny dla ludzi. Projekt spełnia wszystkie wymagania produkcyjne.

Pomimo tego, że najpopularniejszym sufitem napinanym jest biały mat, kolorystyka jest naprawdę szeroka. Oczywiście biel spełnia wymagania klasycznego wnętrza, więc będzie modna przez cały czas. Będzie jednak wyglądać odpowiednio w każdym wnętrzu.

Wybierając strukturę napięcia, możesz zatrzymać się przy kremowej satynie, która działa uspokajająco. Można to uznać za alternatywę dla bieli. Jeśli masz trudności z wyborem koloru, możesz skonsultować się z ekspertami, którzy wybiorą kolor pasujący do stylu życia klienta.

W przypadku montażu sufitu napinanego o nieprzezroczystej bieli konieczne jest przygotowanie następujących narzędzi: opalarka, poziomica laserowa (czasem używana jest woda), bagietka, szpatułka, cokół i farba. Montaż odcinka powierzchniowego własnymi wysiłkami jest wykluczony, ponieważ pracują z nim dobrze wyszkoleni i doświadczeni mistrzowie. Pomimo tego, że sufity z tkaniny w Nowy Sacz  wykonane z poliestru są również bardzo popularne, nadal sufity foliowe z polichlorku winylu zdobyły swój udział w rynku.

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]