Jaki kolor wybrać do sufitów napinanych?

Na rynku kolorowe sufity napinane są prezentowane w szerokim zakresie. Każdy może wybrać dowolną opcję i idealnie wpasować ją w każde wnętrze. Zarówno modele tkanin, jak i sufity z PCV są dostępne w różnych kolorach i kolorach. Możesz wybrać sufity napinane w Wroclawiu zarówno gładkie, jak i dwukolorowe. Dostępne są również opcje z kombinacją większej liczby kolorów i ozdób.

Jakie rodzaje sufitów napinanych istnieją

Do niedawna najmodniejszą opcją były białe sufity napinane w Opole z tkaniny.

Dziś właściciele wolą odważniejsze i bardziej nietypowe rozwiązania. Ponadto istnieje wysokiej jakości folia PVC, która może mieć prawie dowolną teksturę lub kolor.

Na początku może się wydawać, że najłatwiej wybrać kolor sufitu. Ale w rzeczywistości tak nie jest. W końcu, jeśli kolor zostanie wybrany nieprawidłowo, może sprawić, że pokój będzie ponury lub dysonansowy we wnętrzu. A wracając do domu, naprawdę chcę czuć się komfortowo i ciepło. Sufity warunkowo rozciągane są podzielone na kilka rodzajów: metaliczny, matowy, z nadrukiem fotograficznym, masa perłowa lub lakier. Najczęściej ludzie wybierają opcje lakierowania. Film różni się ogromną różnorodnością kolorów, a także wieloma dodatkowymi doskonałymi cechami.

Najważniejsze, że sufit z tkanin lakierniczych zbliża się do innego wnętrza lokalu. Producenci oferują filmy we wszystkich kolorach tęczy, dzięki czemu możesz wybrać idealny kolor dla każdego stylu. Lakierowane sufity napinane mogą pogłębić przestrzeń w pomieszczeniu, a lustrzane sufity napinane w Czestochowie dodadzą objętości pomieszczeniu. Pamiętaj, że im ciemniejszy kolor, tym wyraźniejszy efekt odbicia. Dlatego, wbrew powszechnemu przekonaniu, czarne sufity napinane nie zmniejszają powierzchni pomieszczenia.

Jeśli naprawa jest planowana w stylu klasycznym, lepiej zwrócić uwagę na matowy sufit napinany w kolorze matowym. Materiał ten będzie podobny w strukturze do zwykłego malowania powierzchni. Takie sufity są idealne dla fanów konserwatywnych rozwiązań projektowych, a także dla biur.

Najczęściej matowe płótna to jasne odcienie. Biały sufit napinany z matowych tkanin będzie wyglądał na dźwięk. Ale jest również dość wszechstronny. Może być stosowany do dużych pomieszczeń lub dowolnej powierzchni biurowej. Lekkie płótna będą świetnie wyglądać w sypialni lub pokoju dziecięcym.

Metalik to oryginalne i skuteczne rozwiązanie. Takie opcje wyglądają bardzo świeżo i wdzięcznie. Z reguły są one rozciągnięte w pokojach urządzonych w stylu high-tech lub minimalizmu. Klasyczną opcją jest szary sufit napinany.
sufit napinany

Jak wybrać kolor sufitu napinanego: podstawowe zasady

Jeśli planujesz pracować w pomieszczeniu, lepiej zatrzymać swój wybór na jasnym suficie. Dotyczy to przede wszystkim biur, bibliotek i innych pomieszczeń przeznaczonych do pracy intelektualnej. Pastelowe odcienie wprowadzają świeżość do wnętrza i uspokajają, w wyniku czego osoba zaczyna być odrywana od pracy. Ale zielony sufit napinany w Warszawie w różnych odcieniach lub fala morska, wręcz przeciwnie, stymuluje aktywność mózgu. Ale jasne kolory nadal powinny zostać porzucone.

Łatwiej jest wybrać sufit, jeśli jego konstrukcja zapewnia elementy z tektury gipsowej. Z reguły są one pomalowane na biało, ale w przypadku elementów tkanin w tej sytuacji możesz wybrać dowolne opcje kolorów – od prawie białej do ciemnej. Takie sufity będą dobrze wyglądać, a jednocześnie nie wytworzą efektu nacisku.

Powstaje kolejne pytanie: jak wybrać kolor sufitu napinanego do tapet? Ostatnio monochromatyczne wnętrza już dawno wyszły z mody. Dobrym rozwiązaniem byłoby połączenie kontrastowych płócien. Jeśli połączysz zimne i ciepłe kolory w jednym wnętrzu, będzie to dość oryginalne.

Wybierając kolor sufitu napinanego, należy wziąć pod uwagę fakt, że przy sztucznym oświetleniu mogą nieznacznie zmienić kolor. Niebieskie lub cyjanowe płótna będą jaśniejsze, a kolory czerwonego lub zielonego spektrum – ciemniejsze. A półprzezroczysty sufit napinany w Lodzi po zainstalowaniu koloru podświetlenia może wydawać się zasadniczo jaśniejszy, ponieważ światło go przedostanie.

Dwukolorowy sufit napinany

Sufit dwukolorowy – oryginalne rozwiązanie projektowe, które ogranicza wyłącznie wyobraźnia klienta. Możesz wybrać płótna o różnych kształtach, kolorach i fakturach. Tam są:

 • Zakrzywione zrosty, które powiększają przestrzeń, będą świetnie wyglądać w małych pokojach o wydłużonym kształcie. Ponadto falisty kształt płócien koi i łagodzi.
 • Geometryczne skoki w postaci kwadratów tworzą wyraźne linie. w takim przypadku lepiej jest użyć kontrastujących tkanin. Takie rozwiązania wyglądają niecodziennie i stylowo.
 • Okrągłe płótna pozwalają podkreślić środkową część sufitu. Kontrastujące płótna w tym przypadku wyglądają bardzo oryginalnie.
 • Wzorzyste sufity – sposób na wdrożenie najodważniejszych decyzji projektowych. Krzywoliniowe wzory będą wyglądać bardzo elegancko i sprawią, że pokój będzie elegancki.

Płótna mogą być montowane na jednym poziomie, mogą i na różnych. Jeśli sufit jest jednopoziomowy, płótna tworzą płaską powierzchnię. Ta opcja wygląda bardzo zwięźle. Z reguły są wykonane z błyszczących płócien.

Sufity dwupoziomowe to stylowe i praktyczne rozwiązanie. Pomagają ukryć nierówności sufitu, ukrywają komunikację i radzą sobie ze zmianami w ilości miejsca.

Ułóż płótna na jak najwięcej sposobów. Najbardziej udane opcje obejmują:

 • położenie po przekątnej;
 • lokalizacja w centrum;
 • lokalizacja konturu;
 • kontrastowy pasek w środku;
 • połączenie dużej liczby pasków;
 • podzielenie sufitu na pół;
 • ułożenie we wzór szachownicy;
 • kontrastujące płótna w rogu.

Jeśli chodzi o kombinacje kolorów, klasyczną opcją jest połączenie bieli z różnymi jasnymi odcieniami.

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]