Jak zrobić sufity napinane

Sufity napinane to najłatwiejszy i najtańszy sposób na renowację pokoju lub wyburzenie nowych elementów w projekcie. Ta opcja jest również najszybsza, ponieważ instalacja takiego sufitu zajmuje tylko kilka godzin. A dzięki ogromnej różnorodności opcji możesz wybrać tę, która idealnie pasuje do Twojego wnętrza.

Jeśli mówimy o tym, jak zainstalować sufity napinane w Bialystoku, jeden z głównych wynika z „czystej” instalacji, są one tak popularne. W przypadku nich nie będzie kurzu ani brudu. Dlatego nie będziesz musiał sprzątać całego mieszkania po odejściu załogi.

Czas trwania montażu sufitu zależy od takich czynników, jak:

 • obecność wnęk lub dodatkowych narożników w pokoju;
 • rury i występy powierzchni sufitu;
 • obecność lamp i ich liczba;
 • złożoność decyzji projektowej (zwykły sufit jest łatwiejszy i szybszy w montażu niż wielopoziomowy).

Z reguły wykonanie sufitu w pomieszczeniu o łącznej powierzchni do 20 metrów zajmie do czterech godzin.

Jeśli planujesz zainstalować kilka lamp, punkt dla każdej z nich będzie musiał ustalić kolejne 20 minut. Jeśli konieczne jest zamontowanie konstrukcji wielopoziomowej, wówczas w pomieszczeniu o tym samym obszarze będzie musiał pracować przez około 8-10 godzin.

W pomieszczeniach, w których wysokość sufitu przekracza trzy metry, praca będzie nieco wolniejsza i potrwa średnio dwie godziny dłużej.

Co potrzebujesz, aby zainstalować sufit napinany

Przed wykonaniem sufitów napinanych ważne jest, aby upewnić się, że zespół ma wszystkie narzędzia.

Aby poprawnie określić wielkość pomieszczenia, potrzebujesz taśmy mierniczej, poziomów laserowych i szeregu precyzyjnych przyrządów pomiarowych. Sufity są wykonywane indywidualnie dla każdego pokoju i nie ma błędów. Aby naprawić profil, możesz użyć młotka i śrubokręta. Ponadto podczas instalowania sufitu wykrywacz metalu służy do określenia, gdzie przewody znajdują się w ścianach, i nie uszkadza ich podczas mocowania ramy.

Jak rozciągnąć sufit

Przed wykonaniem sufitu napinanego eksperci mierzą wszystko. Muszą być dokładne, więc ten aspekt powinien być również powierzony profesjonalistom. Ponadto firmy świadczą tę usługę całkowicie za darmo.

Następnie wstępnie przycięte płótna są dostarczane do obiektu. Następnie na ścianach zaznacz miejsca na przyszłe zapięcia.

Jeśli tkanina sufitowa jest wykonana z folii, jest wstępnie podgrzewana za pomocą opalarki i prostowana. Tkaniny nie wymagają takich manipulacji.

Następnie płótno jest mocowane w rogach na specjalnych bagietkach, rozciągane i schowane w rogach. Jeśli projekt jest wielopoziomowy, najpierw uformuj ramę, na której rozciągane jest płótno.

Jeśli chcesz zainstalować sufitowe „gwiaździste niebo”, powinieneś wziąć pod uwagę obecność niektórych funkcji technologicznych. Jak rozciągnąć sufit tego typu? Migające gwiazdy pojawiają się na suficie dzięki diodom LED lub specjalnemu włóknu. Aby zainstalować oświetlenie, wymagana jest specjalna platforma lub generator, który wyświetla całe włókno. Po naciągnięciu sufitu nici są przenoszone do specjalnych otworów i wyświetlane na zewnątrz, a następnie ostrożnie cięte.

Aby zapobiec zabrudzeniu sufitów podczas naprawy, należy je rozciągnąć na ostatnim etapie.

Przed wykonaniem sufitu napinanego należy wykonać wszystkie inne prace.

Schemat oświetlenia najlepiej jest przemyśleć z wyprzedzeniem, aby podczas instalacji nie było niespodzianki. Konieczne jest wyjaśnienie, czy firma ma specjalistów, którzy pracują ze światłem.

Aby zapobiec tworzeniu się skroplin między sufitem a podłogą, należy pomyśleć o wykonaniu otworów wentylacyjnych przed zamocowaniem sufitu napinanego.
sufit napinany

Jak dbać o sufit napinany

Aby zająć się sufitem napinanym, nie musisz podejmować dodatkowego wysiłku. Materiały użyte do ich produkcji mają właściwości antystatyczne i dlatego nie przyciągają kurzu.

Sufit można wyczyścić za pomocą następujących narzędzi:

 • Odkurzacz. Możesz go użyć do usunięcia sieci. Jednocześnie należy zachować jak największą ostrożność, aby nie rozerwać i nie zarysować szmatki. Lepiej nie używać miotły.
 • Do czyszczenia na sucho można również użyć ściereczki flanelowej. W przypadku miękkiego sufitu zbliży się pędzel z małym włosiem.
 • Do czyszczenia na mokro można użyć detergentu i zwykłej wody z kranu. Do prania należy wziąć gąbkę lub ściereczkę wykonaną z miękkiej ściereczki. Jeśli na suficie znajduje się tłusta tablica, lepiej zmyć ją mydłem w płynie lub specjalnym rozwiązaniem do pielęgnacji sufitów napinanych.

Pielęgnacja sufitu napinanego z błyszczących tkanin ma wiele funkcji. W szczególności istnieją specjalne detergenty zawierające alkohol. aerozol nakłada się na miękką serwetkę. Powierzchnię płótna należy wycierać lekkimi ruchami okrężnymi. Jeśli używasz mydła w płynie, należy je wstępnie rozcieńczyć w ciepłej wodzie.

Po praniu ściereczkę wyciera się do sucha, aby uniknąć plam. Następnie musisz wypolerować powłokę. Możesz użyć 10% roztworu amoniaku, który rozpuszcza się w wodzie od 9 do 1. Wysokie stężenia mogą uszkodzić tkaninę.

Dbaj o sufity napinane w Warszawie wykonane z PVC, a następnie istnieją pewne zasady dotyczące ich pielęgnacji:

 • Używaj serwetek i szczotek o maksymalnej miękkości.
 • Przed czyszczeniem zdejmij całą biżuterię z rąk, aby pierścienie nie uszkodziły tkaniny.
 • Używaj tylko łagodnych środków czyszczących bez części ściernych. Spraye są najlepsze.
 • Konieczne jest odrzucenie środków zawierających aceton. Oba odbarwiają film i znacznie szkodzą zdrowiu.
 • Sufity napinane w Kielce nie wolno nigdy wciskać. Dlatego kategorycznie niemożliwe jest mycie mopem.

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wszystko, co napisano w instrukcjach producenta.

Jeśli mówimy o tym, jak dbać o sufity napinane w Lodzi wykonane z satynowych płócien, należy postępować zgodnie z tymi samymi zaleceniami, co podczas czyszczenia błyszczących sufitów. Jednak do takich sufitów można użyć odkurzacza parowego.

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]