Dwupoziomowe sufity napinane

Dwupoziomowe sufity napinane w Bialymstoku stają się coraz bardziej popularne z każdym dniem. I nie jest to zaskakujące, ponieważ takie systemy mają wiele zalet. Dzięki temu rozwiązaniu możesz pięknie udekorować pokój w różnych wariantach i stylach. Możesz również powiększyć pokój wizualnie. Zaledwie kilka godzin pracy – a Twój dom będzie po prostu nie do poznania!

Materiały

Jak sama nazwa wskazuje, dwupoziomowy sufit składa się z dwóch poziomów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, ale głównie wykorzystywane do tego celu suchej zabudowy. Pomimo niskiego kosztu jest dość praktyczny, ale instalacja jest trudna. Warto zauważyć, że poziomy mogą być nie tylko dwa, ale także więcej, ale to oczywiście wpłynie na ostateczny koszt budowy.

Dwupoziomowe sufity napinane są wykonane z następujących materiałów:

 • Płyty gipsowo-kartonowe to najczęstszy sposób tworzenia projektu. Który będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Jednak podczas korzystania z niego przygotuj się na zabrudzenie, ponieważ materiał pozostawia stos odpadów.
 • Folia PVC + płyta gipsowo-kartonowa – i masz piękny dwupiętrowy sufit. Na pierwszym poziomie z reguły znajduje się folia z polichlorku winylu, która może mieć dowolny kolor. Drugi poziom to w rzeczywistości płyta gipsowo-kartonowa, a raczej jej rama. Ten projekt będzie droższy, ponieważ istnieją dwa rodzaje materiałów.
 • Polichlorek winylu – pozwala na budżetowanie dwupoziomowych sufitów, w krótkim czasie. Dla kontrastu stosowane są filmy o różnych teksturach.

Perforowany sufit napinany

Ten rodzaj konstrukcji jest dziś bardzo popularny. Perforowany, innymi słowy, rzeźbiony sufit napinany jest strukturą dwuwarstwową z górną warstwą, w której wykonuje się otwory. Jeśli odpowiednio połączysz dwa poziomy, możesz dodać głębię i teksturę do sufitu.

Obie warstwy mogą mieć różne kolory, a same otwory różnią się kształtami i rozmiarami. Ten rodzaj konstrukcji poprawia akustykę w pomieszczeniu, a nawet w obecności kompetentnego projektanta pozwala zbudować tylko arcydzieło. Jednak rzeźbione sufity napinane w Augustowie zajmują niewielką wysokość w pomieszczeniu, dlatego zaleca się instalowanie ich w dużych przestrzeniach.

Jeśli nie boisz się trudności, które z pewnością pojawią się podczas opieki nad takim systemem, możesz swobodnie eksperymentować. Warto również zauważyć, że rzeźbione sufity są ognioodporne, hipoalergiczne i, co ważne, przyjazne dla środowiska.
sufit napinany
Siły struktur

 • Trend w modzie jest dziś modny.
 • Umiejętność maskowania komunikacji, a także ewentualne nierówności.
 • Strefa kosmiczna.
 • Powiększ optycznie pokój.
 • Możliwość łączenia różnych tekstur i odcieni.
 • Oryginalny projekt oświetlenia.
 • Unikalny, niepowtarzalny design.

Niedogodności

 • Zmniejszenie wysokości pomieszczenia.
 • Ostrożna obsługa
 • Wysoki koszt.
 • Instalacja przy pomocy certyfikowanych specjalistów.

Odmiany folii PVC

Sufity wielopoziomowe wykonane są z folii PVC, która występuje w różnych typach:

 • Lśniący.
 • Matowy
 • Satinova.

Kombinacja kolorów

Aby pięknie ozdobić dwupoziomowy sufit napinany w Warszawie, musisz wybrać kolory każdej warstwy.

Aby zachować integralność postrzegania projektu, zaleca się stosowanie jednego koloru, tylko w różnych odcieniach.

Warunkowo kolor jest klasyfikowany w następujący sposób:

 • ciemna paleta;
 • neutralna gamma;
 • naturalne kolory;
 • pastel;
 • dynamiczne odcienie.

Najczęstsza jest neutralna gamma. Sprawia, że ​​pokój jest jasny i przestronny. Możesz dodać jasne kolory, aby dodać optymizmu. Sufity napinane w Siedlcach piętrowe w pastelowych kolorach świetnie łączą się z bielą. A jeśli chcesz, aby pokój był bardziej wesoły, zalecamy ustawienie naturalnych jasnych odcieni, ale dozowanych. Najlepiej rozcieńczyć je kolorem białym. Dwupoziomowe sufity napinane w następujących kolorach wyglądają bardzo dobrze: bordowy, bordowy, żółty, fioletowy, a także liliowy. Trudniej będzie połączyć pomarańczowy, niebieski i brązowy.

Źródła światła

Aby stworzyć prawdziwie oryginalny wielopoziomowy sufit napinany w Lomza, należy odpowiednio zorganizować oświetlenie. Właściwe rozmieszczenie oświetlenia pokaże Twój niepowtarzalny wygląd.

Rodzaj lamp:

 • Punkt – nadaje się do każdego rodzaju konstrukcji, jest wpuszczany. Jedna taka lampa może oświetlić powierzchnię do dwóch metrów, więc powinno być kilka takich elementów.
 • Taśmy LED – zapewniają dobry efekt podczas rozciągania na obwodzie. Najczęściej używane potajemnie, aby były niewidoczne.
 • Często ozdabiają wielopoziomowe sufity napinane w Elku zwykłymi żyrandolami. Ta klasyczna oprawa oświetleniowa jest zwykle montowana wyraźnie na środku płótna.
 • Plafony to doskonałe rozwiązanie dla ultranowoczesnego wnętrza.

Sufity piętrowe do różnych pomieszczeń

 1. Salon. Tutaj możesz grać na kontrastach i tworzyć niezwykłe kształty, na jakie pozwala obszar.
 2. Kuchnia. Sufit wielopoziomowy jest tutaj odpowiedni, jeśli układ w pomieszczeniu jest dowolny. Innymi słowy, jeśli masz studio kuchenne, dzięki temu projektowi możesz wizualnie podzielić je na strefy. W większości przypadków w tym pomieszczeniu na obwodzie widać wąską ramę z wbudowanymi punktowymi elementami oświetlenia. Pośrodku z reguły rozciąga się lekka tkanina.
 3. Sypialnia. Zwyczajowo odpoczywa się tutaj. Dlatego nie trzeba wybierać jasnych odcieni do sufitu. Możesz ozdobić go w stylu nocnego nieba i nie musi być głęboko ciemno. Jasnoniebieskie i mleczne z diodami LED będą wyglądać świetnie.
 4. Korytarz. Ten smutny pokój można urozmaicić dwupoziomowym sufitem, składającym się z jasnego środkowego okna i ciemnej ramy, która go otacza. Możesz wizualnie powiększyć korytarz z ciemnym połyskiem.
 5. Dzieci Tutaj należy stworzyć coś wspaniałego i jasnego. Postaci z kreskówek lub pochmurne niebo będą świetnym rozwiązaniem.

Cokolwiek wymyślisz, niezależnie od projektu, o jakim marzysz, najpierw omów swoje pomysły z profesjonalistą, który udzieli rzetelnych porad i pomoże Ci zrealizować Twój pomysł.

 

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]