Czy sufit napinany jest szkodliwy?

Dzisiaj uważa się za modny i estetyczny montaż sufitów napinanych w domu. Koszt takiej przyjemności jest do zaakceptowania. Jednak niektórzy ludzie, którzy marzą o nowej renowacji, często zadają pytanie: czy sufit napinany w Koszalinie jest szkodliwy? W końcu mówią, że takie struktury mogą źle pachnieć i emitować toksyczne substancje. Czy to prawda, czy nie, musimy się dowiedzieć, ponieważ lepiej wcześniej wiedzieć o możliwym niebezpieczeństwie.

Standardy bezpieczeństwa

Po pierwsze, niektóre mogą mieć reakcje alergiczne na niektóre substancje, a to nie dotyczy złej jakości sufitu. Tacy ludzie mają takie cechy zdrowotne, że trudniej wchodzą w interakcje ze środowiskiem niż inni. Wszystko zależy od stanu układu odpornościowego, więc można wyraźnie wskazać szkodę sufitów napinanych.

Istnieją jednak specjalne zasady, których muszą przestrzegać wszyscy producenci konstrukcji podwieszanych. Są to normy ISO opracowane na poziomie międzynarodowym. Po otrzymaniu takiego certyfikatu na swoje produkty producent może z pewnością zagwarantować bezpieczeństwo oferowanych towarów.

Warto zauważyć, że obecność certyfikatu wpływa na koszt pracy – to znaczy, certyfikowane materiały i specjaliści będą kosztować znacznie więcej niż żałobni mistrzowie, którzy wykonują instalację ręcznie. I raczej nie dają gwarancji na suficie. Dlatego niemądrze jest narażać zdrowie i zdrowie krewnych na takie ryzyko.

Czy sufity z PCV są szkodliwe?

Należy więc zrozumieć: czy sufity napinane w Pila są szkodliwe? W mieszkaniach instaluje się wzory z cienkowarstwowego polichlorku winylu, ponieważ materiał ten jest tani, mocny i najłatwiej jest o niego zadbać najczęściej. Jest jednak sztuczka – nigdy nie będziesz w stanie odróżnić podróbki od oryginalnego produktu.

Ten film nie jest oznaczony, dlatego jest z powodzeniem wykorzystywany przez nieuczciwych prywatnych instalatorów. Z reguły przyjmują materiał gorszy i tańszy, a dowiesz się, że powłoka jest wykonana we Francji o najwyższej jakości. Zastanów się, ile na tym zaoszczędzisz.

Producenci i oznakowanie

Ale nie ulegaj pokusie, ponieważ dziś filmy używane do dekoracji sufitów, pochodzą głównie z Chin – kraju, którego eksperci nauczyli się wykuwać wszystko i wszystko. Mają oczywiście produkty wysokiej jakości, ale bardzo trudno je znaleźć.

W sprzedaży są belgijskie wzory, o których tak często doradzają „eksperci”. Należy jednak zauważyć, że Belgia nigdy nie była zaangażowana w produkcję sufitów, więc należy jedynie zgadywać, skąd pochodzą produkty.

Kraj ten dostarczał chińskie filmy do Rosji, ale teraz to już przeszłość. Dlatego nie trzeba ufać przebiegłemu sprzedawcy, który rozdaje niskiej jakości materiał na produkt wysokiej klasy. Tak, a kolorowy certyfikat dzisiaj można wydrukować na dowolnej drukarce, więc nie idź do tego odbioru.

Należy zauważyć, że jakość filmu z reguły nie przekracza trzech metrów, podczas gdy Chińczycy osiągają pięć. Ale co robić? Naprawdę odmówić fałszywych sufitów? Oczywiście, że nie – i wtedy zastanowimy się, jak wybrać odpowiedni materiał.
sufit napinany

Wybieramy sufit wysokiej jakości

Więc jakie są szkody z sufitów napinanych wykonanych w Chinach? Można to łatwo ustalić na podstawie nieprzyjemnego zapachu.

Konieczne jest podzielenie produktów na kategorie:

Po instalacji sufit nie pachnie lub ma słaby zapach, który szybko odparowuje. Z reguły materiał ten jest bezpieczny i odpowiedni do każdego pomieszczenia, nawet dla dzieci.

Czy pachnie jak chemikalia po nałożeniu powłoki na kolejny tydzień lub dwa? Wskazuje to na niską jakość materiałów. Lepiej w tym czasie opuścić mieszkanie, dopóki zapach nie wyparuje, ponieważ jest szkodliwy dla zdrowia. Do sypialni taki sufit się nie zbliża, lepiej jest zamontować go w toalecie lub korytarzu.

Jeśli zapach nie zniknie przez tygodnie, materiał zawiera fenol, który jest bardzo niebezpieczny dla ludzi i zwierząt. Żądajcie, aby mistrzowie żalu natychmiast usunęli ten koszmar z sufitu napinany w Koninie!

Niestety określenie jakości filmu przed instalacją jest nierealistyczne. Dlatego należy wcześniej zapoznać się z recenzjami firmy, która zapewni taką usługę. I najlepiej uzyskać rekomendacje od znajomych, którzy już pracowali z dostawcą.

Jaki jest rzeczywisty okres użytkowania sufitu napinanego?

Wreszcie, po długich poszukiwaniach dobrych profesjonalistów, stałeś się właścicielem pięknej podwieszanej konstrukcji. A teraz masz inne pytanie: jaka jest żywotność sufitu napinany w Bydgoszczy? Znamy również odpowiedź na to pytanie.

Chociaż producenci gwarantują trwałość konstrukcji, powinieneś wiedzieć, że wszystko zależy od kombinacji czynników, takich jak powierzchnia pomieszczenia, temperatura i wilgotność. Ważne jest również, aby nie naruszać technologii podczas instalacji, ponieważ nie wpłynie to również na długą żywotność sufitu. Ponadto należy regularnie dbać o swój zakup.

Żywotność różnych materiałów:

  • Sufit z tkaniny – 15 lat.
  • Folia PVC – 10 lat lub więcej.

Jak zwiększyć żywotność

Żywotność sufitu napinanego zależy od właściwego montażu i jakości materiałów. Trzeba również mądrze zadbać o taki projekt. Nie używaj środków ściernych i rozpuszczalników, twardych narzędzi do mycia. Zabrania się obróbki sufitów za pomocą ciepłej i zimnej wody, konieczne jest tylko ciepłe.

Dla błyszczącej powierzchni roztwór amoniaku jest idealny. Czyszczenie należy przeprowadzać regularnie, konieczne jest pranie w kierunku szwu łatwymi ruchami. Nie naciskać, nie rysować ani nie pocierać, szczególnie połysku! Możesz odkurzać przy niskich prędkościach, ale tylko bez dotykania pędzla do powlekania.

Jeśli zastosujesz się do wszystkich tych zasad, żywotność sufitów napinanych znacznie się wydłuży, a naprawa będzie Cię zachwycać przez wiele lat. Zadbaj o swoje zdrowie – wybieraj tylko sprawdzonych i certyfikowanych specjalistów!

 

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]