Błyszczące sufity napinane

Przez długi czas błyszczące sufity napinane w Slupsku stały się integralną częścią wystroju nowoczesnych mieszkań. Wybierając taką powłokę, ludzie często zastanawiają się nad wykonalnością jej zastosowania. Istnieją również trudności w określeniu odpowiedniego koloru konstrukcji. Wielu nadal zatrzymuje się na białych, choć niektórzy uważają tę opcję za nudną i nieciekawą. Ale są w błędzie …

Biały połysk

Lekkie ściany w połączeniu z białym sufitem sprawiają, że pomieszczenie jest przytulne i wygodne. A czego jeszcze potrzebuje gniazdo rodzinne? A jeśli dodasz jasne akcenty do wnętrza pokoju, to na tle takiego projektu będą wyglądać tak korzystnie, jak to możliwe. Ten pokój wydaje się czysty, cichy i jasny. A główną cechą tego zabiegu jest to, że nie powoduje zmęczenia oczu, ma długą żywotność i nigdy się nie nudzi.

Ciekawym rozwiązaniem byłby błyszczący sufit, ozdobiony na obwodzie płytą kartonowo-gipsową. Pomimo faktu, że oba elementy będą białe, nie połączą się, ale korzystnie się od siebie odróżnią. Ponadto biel można łączyć z absolutnie dowolnym odcieniem, a piękno i styl można z łatwością podkreślić żyrandolami i kolorowymi lampami.

Rodzaje konstrukcji

Z reguły błyszczące sufity są podzielone na dwie grupy, w zależności od materiału produkcyjnego.

Folia PVC. Jest to zrolowany winyl, który podczas instalacji jest łączony specjalnymi niewidocznymi szwami. Ten materiał jest reprezentowany przez wiele odcieni (około 100), a także ma inną teksturę.

Poliester ma wyłącznie matową teksturę i jest zarówno bezszwowa, jak i bezszwowa.

Plusy białego połysku

Ta konstrukcja działa uspokajająco na osobę, daje poczucie czystości, komfortu i spokoju. Stosowany w nowoczesnych i klasycznych wnętrzach. Projektanci zalecają dekorowanie sufitu połyskiem w mieszkaniach o niewielkich rozmiarach. W ten sposób możesz znacznie wizualnie powiększyć pomieszczenie. A jeśli wybierzesz również odpowiednie oświetlenie, pomieszczenie będzie w stanie zaskoczyć świeżością i przestrzenią.

Oprócz tego, że biel można idealnie łączyć ze wszystkimi innymi odcieniami, jest również w stanie uczynić je jak najbardziej nasyconymi na swoim tle. Błyszczący sufit napinany w Gdynie pozwala urozmaicić wnętrze pięknymi kolorowymi wstawkami. Za pomocą najnowszych technologii możesz zastosować dowolny wzór do materiału. W ten sposób Twój pokój nabierze indywidualności i wyjątkowości.
sufit napinany

Charakterystyka połysku

Aby stworzyć idealnie płaski sufit, folia PVC jest wstępnie podgrzewana i rozciągana. Po wyschnięciu powstaje prosta powierzchnia lustra, która ma dużą liczbę pozytywnych cech:

 • Konstrukcja może być zarówno szewowa, jak i bezszwowa.
 • Możesz zastosować wzór o dowolnej złożoności na materiale.
 • Istnieje wiele odmian oświetlenia sufitu.
 • Błyszczące sufity napinane w Gdansku pomagają poprawić izolację akustyczną i izolację.
 • Przed montażem nie ma potrzeby wstępnego poziomowania powierzchni, co zajmuje dużo czasu.
 • Ten projekt sprawdzi się dobrze w pomieszczeniach o różnej wilgotności i temperaturze.
 • Ponieważ materiał jest dostępny dla prawie wszystkich za opłatą, możesz przy znacznych oszczędnościach sprawić, że będziesz niesamowitym pięknem wnętrza.
 • Produkt jest przyjazny dla środowiska, ponieważ nie emituje szkodliwych komponentów po instalacji.

Funkcje oświetlenia

Jak już wspomniano, na tle bieli dozwolone jest umieszczanie elementów oświetleniowych dowolnego koloru. W ten sposób podkreślą jeszcze bardziej i staną się atrakcją wnętrza. Jednak pomimo faktu, że wszystko wydaje się takie proste i łatwe, należy wybrać odpowiednie oświetlenie, aby pomieszczenie było przytulne i było przyjemnie.

Układy oświetlenia:

 • Wszystkie przewody prowadzące do lamp muszą być przymocowane do sufitu przed pociągnięciem za materiał.
 • Otwory na lampy należy mierzyć z maksymalną dokładnością, w przeciwnym razie dalsze prace nie będą dla Ciebie zadowalające.
 • Zaleca się zainstalowanie specjalnego bezpiecznika w pobliżu każdego otworu, aby wbudowane lampy nie nagrzewały płótna.
 • Żarówki powinny być pobierane z maksymalną mocą 60 watów, a lampy halogenowe – do 36 watów.
 • Jeśli planujesz zainstalować żyrandol, musisz najpierw umieścić specjalną platformę na suficie, aby później ukryć go materiałem napinającym.

Przestrzegając tych prostych zasad, uzyskasz świetny błyszczący sufit napinany w Elblangu, który zachwyci Cię przez wiele lat.

Błyszczący czy matowy?

Będzie to biały lub czarny błyszczący sufit napinany, wciąż znacznie różnią się od matowych struktur. Oto główne różnice:

 • Dbanie o błyszczący sufit jest oczywiście o wiele trudniejsze i dłuższe. Nieatrakcyjne rozwody, które nie są łatwe do pozbycia się, są często widoczne w tego rodzaju powłokach. Producenci zalecają powierzenie tego kłopotliwego biznesu prawdziwym ekspertom, którzy zrobią wszystko na najwyższym poziomie za pomocą specjalnego sprzętu. Matowy sufit można po prostu regularnie przecierać wilgotną szmatką.
 • Koszt połysku jest oczywiście wyższy niż matowe wykończenie.
 • Jeśli zamontujesz sufit z 2-metrowego płótna, szwy oczywiście będą obecne, chociaż nie będą się zbytnio wyróżniać. Ale dziś coraz częściej stosuje się 5-metrową folię, więc płótno będzie wyglądać idealnie gładko.
 • Błyszczący sufit jest dobry, ponieważ pozwala na użycie dowolnych lamp oświetleniowych, co nie ma miejsca w przypadku matowego wykończenia, w którym należy używać tylko słabych elementów, aby powłoka nie uległa pogorszeniu.
 • Połysk jest idealny do konstrukcji dwupoziomowych, ponieważ można go oryginalnie połączyć z białą płytą gipsowo-kartonową. Ale matowe sufity są często jednopoziomowe.
 • Błyszczący materiał może być najbardziej niesamowitymi kolorami. Matowy ma ich znacznie mniej, ale nie blaknie dłużej i nie traci koloru.

Jeśli zastanawiasz się, który sufitu napinany w Olsztynie lepiej wybrać, najpierw skonsultuj się z ekspertami w tej dziedzinie. Który podpowie najlepszą opcję, na podstawie twoich preferencji, życzeń i możliwości finansowych.

 

Może ci się spodobać

Pflege von Spanndecken: Tipps und Funktionen

Spanndecken Bremen sind recht pflegeleicht. Damit Ihnen das PVC-Tuch jedoch 15 Jahre oder noch länger dienen kann, müssen Sie sich […]

Ocieplenie domu od środka

Profesjonalni budowniczowie i producenci izolacji są gotowi argumentować aż do chrypki: czy możliwe jest ocieplenie domu od wewnątrz. Jedni twierdzą, […]

Satynowy sufit napinany

Satyna jest wytwarzana w Chinach z jedwabiu, bawełny i wełny poprzez tkanie ściśle powiązanych ze sobą nici. Połysk materiału pojawia […]